Můj sen, analogový syntetizátor Moog. Před několika lety jsem vystupoval na akci, kde prezentoval Hans Fjellestad dokumentární film Moog. V tomto filmu byl popsán příběh Boba Mooga a jeho elektronických hudebních nástrojů. Od té doby se staly nástroje Moog mým snem. Během roku 2020 jsem začal pokukovat po cenově dostupných semimodulárních nástrojích Mother-32, DFAM a Subharmonicon. Zčátkem roku 2022 jsem si pořídil Moog Werkstatt-01 na vyzkoušení. Bavil mě jeho bastl koncept, a hlavně krásný mohutný zvuk. Tak jsem neodolal a rozhodl se, že obětuji úspory a pořídím i celou řadu výše zmíněných nástrojů.

Protože jsem potřeboval vyřešit umístění synťáků na pracovním stole, tak jsem se pustil do bastlení vlastního stojanu. Měl jsem v plánu do tohoto stojanu zakomponovat i Werkstatt-01. Takže jsem musel vymyslet jak. Rozhodl jsem se, že se budu držet bastl konceptu a vyrobil jsem pro Werkstatt-01 vlastní přední panel ve stejném formátu jako Mother-32 a spol.

Prozatím mám hotovou první verzi, která se povedla, ale má několik drobných nedostatků. A to příliš zapuštěné přepínače a hmatníky klaviatury. Problém příliš „utopených“ hmatníků mikrospínačů klaviatury lze snadno vyřešit, horší to je s přepínači …

Moog Werkstatt-01 MOD
Moog Werkstatt-01 MOD, wood 5mm